Bu Meme Coin Roaring Kitty’nin Açıklamasından Sonra 16X Yaptı!

Solana tabanlı meme coin Chewy (CHWY), Roaring Kitty olarak bilinen trader Keith Gill’in olası manipülasyona ilişkin soruları gündeme getiren açıklamasının ardından 15 kat yükseldi. Bu arada, GameStop’un 2021 rallisinin arkasındaki isim olan Roaring Kitty, şu anda Chewy Inc. şirketinin 9 milyon hissesini elinde bulunduruyor. Bu satın alma, Gill’in GME hisse senedi fiyatını manipüle ettiğini iddia eden bir toplu dava ile karşı karşıya kaldığı yasal sorunların ortasında gerçekleşti

Bu meme coin, Roaring Kitty’nin açıklamasıyla pump yaptı!

Solana Blockchain’deki meme coin projesi Chewy’nin (CHWY) fiyatı gün içinde %1.500’ün üzerinde artış gösterdi. DEX Screener’dan alınan veriler, CHWY’nin kapitalizasyonunun bu beklenmedik artıştan sonra 10 milyon dolara yaklaştığını gösteriyor. Haziran 27’de piyasaya sürülen CHWY, dramatik bir yükseliş yaşadı. Önce %13.500’ün üzerinde yükseldi, ardından %96 düştü ve şimdi 15 kat pompaladı.

CHWY fiyat grafiği. Kaynak: TradingView

Ancak son pompanın net bir katalizörü var: Roaring Kitty olarak bilinen Keith Gill, yeni bir SEC dosyasında Chewy Inc. şirketindeki %6,6’lık hissesini açıkladı. Gill, 2021 GameStop açığa satışındaki rolüyle ün kazanmıştı. Bu arada Chewy’nin evcil hayvan maması ve ürünleri konusunda uzmanlaşmış bir online perakendeci olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Tesadüf mü değil mi?

İlginç bir şekilde Gill, meme coin pompasından üç gün önce bir sosyal medya platformu X’te mavi bir arka plan üzerinde bir çizgi film köpeğinin fotoğrafını paylaştı. Tesadüfe bakın ki, Solana meme karakteri Chewy de aynı dönemde ortaya çıkmıştı. Gill yazısında aynı adı taşıyan evcil hayvan maması şirketinden bahsetmedi. Bu da CHWY’nin değerindeki bu artışın ardındaki tesadüf veya olası manipülasyon hakkında spekülasyonlara yer bırakıyor.

Entrikaya ek olarak, GameStop opsiyon anlaşması nedeniyle Gill’e karşı açılan bir toplu dava haberi de bu gelişmeye gölge düşürüyor. Gill’in sosyal medya faaliyetleri ve SEC dosyalamasının birleşimi, CHWY tokenine olan ani ilgiyi körükledi ve popüler finansal influencer’ın piyasa üzerindeki etkisi hakkında soruları gündeme getirdi.

Roaring Kitty CHWY hisselerini biriktiriyor

SEC dosyası, Roaring Kitty’nin 9,01 milyon CHWY hissesi satın aldığını ortaya koyuyor. Ayrıca 245,18 milyon dolar değerindeki bu satın alma, Roaring Kitty’yi şirketin en büyük hissedarlarından biri haline getiriyor. Bu gelişme, Gill’in sosyal medya profilinde gelecekteki yatırım stratejisini ima eden gizemli bir köpek resmi paylaşmasının hemen ardından geldi. Gill’in eylemlerinin etkisi piyasada açıkça hissedildi ve Chewy’nin hisseleri o sırada gün içi işlemlerde yaklaşık bir yılın en yüksek seviyelerine ulaştı. Buna ek olarak, CHWY hisseleri 1 Temmuz Pazartesi günü piyasa öncesi işlem seansında %21,92 artışla 33,21 dolara yükseldi.

Ancak Chewy’nin hisseleri yükselirken GameStop (GME) üzerinde tam tersi bir etki yaşandı. GME hisseleri Pazartesi günü piyasa öncesi işlemlerde %5’lik bir düşüş yaşadı. Chewy ile elde ettiği son başarıya rağmen, Gill aynı zamanda GameStop’taki önceki faaliyetleriyle ilgili yasal zorluklarla karşı karşıya. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Gill, 28 Haziran’da açılan bir toplu davada sosyal medya paylaşımları aracılığıyla menkul kıymet dolandırıcılığı yapmakla suçlanıyor. Dahası davacılar, GameStop hisseleri etrafında bir “pump and dump” planı olduğunu iddia ediyor. Davacılar, Gill’in paylaşımlarının takipçilerini yanlış yönlendirdiğini ve bunun da birçok yatırımcının mali kayıplara uğramasına neden olduğunu ileri sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir