Belediyenin Deposunu Soyan Personele Soruşturma!

Bartın Belediyesi depolarında, kullanılmak üzere muhafaza altında olan bazı malzemeleri belediye çalışanı 4 kişi tarafından bir iş yerine getirilip satılmaya çalışıldığı iddiası üzerine suç duyurusu yapıldı.

Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı’nun başlattığı soruşturma kapsamında dün akşam saatlerinde emniyete çağırılan belediyede görevli birim amiri, şoför ve 2 işçi ile iş yeri sahibi 2 kişinin ifadesi alındı. 6 kişi ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, haklarında adli ve idari soruşturma başlatıldı.

BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Bartın Belediye Başkanı Muhammet Rıza Yalçınkaya, olayla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Belediyemiz, tüm faaliyetlerinde her zaman hukuka, mevzuata ve kamu yararına uygun olarak hareket etmektedir. Bu kapsamda belediyemiz deposundan sıfır malzemelerin alınıp, çuvallarla bir iş yerine bırakıldığının tespit edilmesi üzerine adli makamlara suç duyurusunda bulunulmuş, suç duyurumuz üzerine de adli makamlarca derhal soruşturma başlatılmıştır. Belediyemizce de bu sürece tam destek verilmektedir. Bu bağlamda, geçmişten süre gelen bu tür olayları engelleme ve sorumlularını adalet önüne çıkarma yönünde kararlı adımlar atan ve atmaya devam ederek bu olayın aydınlatılması için gerekli tüm tedbirleri alınmış ve sorumlular adalete teslim edilmiştir.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir